Az intézményben a tanulók számára az alábbi – az iskola által szervezett – egyéb (tanórán kívüli) rendszeres foglalkozások működnek:
- napközi otthon, tanulószoba,
- szakkörök,
- énekkar,
- versenyek, vetélkedők, bemutatók,
- iskolai sportköri foglalkozások,
- tömegsport foglalkozások,
- felzárkóztató foglalkoztatások,
- egyéni foglalkozások,
- tehetséggondozó foglalkoztatások,
- továbbtanulásra előkészítő foglalkozások,
- osztálykirándulások,
- tanulmányi „kirándulások”,
- erdei iskolák, táborozások.
A napközi otthon működésére vonatkozó általános szabályok
- A napközi otthonba történő felvétel a szülő kérésére történik a szervezeti és működési szabályzat előírásai alapján.
- A napközis foglalkozásról való eltávozás csak a szülő személyes, vagy írásbeli kérelme alapján történhet a napközis nevelő engedélyével. Szülői kérés hiányában – rendkívüli esetben – az iskola elhagyására az osztályfőnök vagy az egység vezetője adhat engedélyt.
A többi egyéb (tanórán kívüli) foglalkozásra vonatkozó általános szabályok
- A tanórán kívüli foglalkozásokra való tanulói jelentkezés – a felzárkóztató foglalkozások, valamint az egyéni foglalkozások kivételével – önkéntes. A tanórán kívüli foglalkozásokra történő jelentkezés tanév elején történik, és egy tanévre szól.
- A felzárkóztató foglalkozásokra, valamint az egyéni foglalkozásokra kötelezett tanulókat képességeik, tanulmányi eredményeik alapján a tanítók, szaktanárok jelölik ki, részvételük a felzárkóztató foglalkozásokon kötelező, ez alól felmentést csak a szülő írásbeli kérelmére a tagintézmény vezetője adhat.
- A tanórán kívüli foglalkozások megszervezését (a foglalkozások megnevezését, heti óraszámát, a vezető nevét, működésének időtartamát) minden tanév elején az iskola tantárgyfelosztásában kell rögzíteni.
- A tanórán kívüli foglalkozások megszervezésénél a tanulói, a szülői, valamint a nevelői igényeket a lehetőségek szerint figyelembe kell venni.
- A tanórán kívüli foglalkozások vezetőit a tagintézmény-vezető bízza meg, akik munkájukat Szervezeti és Működési Szabályzat – Szentgotthárd és Térsége Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola munkaköri leírásuk alapján végzik. Tanórán kívüli foglalkozást vezethet az is, aki nem az iskola pedagógusa.
- Az iskola a tehetséges tanulók fejlődésének elősegítése érdekében tanulmányi, sport és kulturális versenyeket, vetélkedőket szervez. A versenyek megszervezéséért, a résztvevő tanulók felkészítéséért a szakmai munkaközösségek, illetve a szaktanárok a felelősek.
- A tanórán kívüli, személyszállítással egybekötött programokon a résztvevők biztonságos utazása érdekében az utazást szervezője a szervezéssel vagy a szállítással foglalkozó cégektől minden esetben előzetesen írásos nyilatkozatot kér arról, hogy a szolgáltatás személyi és tárgyi feltételei megfelelnek a hatályos előírásoknak, valamint az érintett gépjármű megfelelő műszaki állapotban van és rendelkezik érvényes okmányokkal.
- Az utazáshoz kapcsolódó szerződések megkötésekor figyelünk arra, hogy amennyiben a gépjárművel történő utazás nem fejeződik be este 23 óráig, azt a személyszállítást végző gépkocsivezetők pihenése érdekében azt meg kell szakítani. Éjjel 23 óra és hajnali 4 óra közötti idősávban a gépkocsivezetőknek pihenőt kell tartaniuk ugyanott, ahol a diákokat is elszállásolják erre az időre.
- Az utazást szervezője – előkészíti a diákok tanulmányi kirándulásokra való utazását (ajánlatok bekérése, szülők/tanulók/nevelőtestület tájékoztatása, adminisztrációja, stb), – minden esetben írásban tájékoztatja az intézmény vezetőjét az utazásban résztvevőkről, az utazás helyszíneiről és rendelkezésre bocsájtja – a törvényes képviselők elérhetőségével együtt – a teljes körű utas listát, – a diákok biztonsága érdekében tájékoztatja a tanulókat az utazás során előforduló, őket veszélyeztető helyzetek kezeléséről, az utasok során elvárt magatartásáról, – tájékoztatja az intézményvezető az útközben bekövetkező forgalmi zavarról. 10. Az iskola – az ezt igénylő tanulók számára – étkezési lehetőséget biztosít. A napközi otthonba felvett tanulók napi háromszori étkezésben (tízórai, ebéd, uzsonna) részesülnek. A napközibe nem járó tanulók számára valamint a tanulószobai foglalkozásra felvettek részére – igény esetén – az iskola ebédet (menzát) biztosít.
- A tanulók önképzésének, egyéni tanulásának segítésére az iskolában iskolai könyvtár működik. Az iskolai könyvtár működésének szabályait a szervezeti és működési szabályzat tartalmazza.
- Az iskolában a területileg illetékes bejegyzett egyházak hit- és vallásoktatást szervezhetnek. A hit- és vallásoktatáson való részvétel a tanulók számára önkéntes. Az iskola a foglalkozásokhoz tantermet biztosít az intézmény órarendjéhez igazodva. A tanulók hit- és vallásoktatását az egyház által kijelölt hitoktató végzi.