Iskolánk alsó tagozatos tanulói az egészségnevelési hónap alkalmából november 6-án, pénteken egészségtúrán vettek részt. Az úticél ezúttal a csörötneki szőlőhegy volt.

A diákok és tanító nénik izgatottam gyülekeztek az iskola aulájában, mert tudták, hogy egy emelkedővel tarkított pályát kell leküzdeniük. A túraszabályok ismertetése után, 10 órakor indult el a kiscsapat. Útközben jó volt hallani a gyerekek dicsérő szavait: „Milyen ötletes a főtéri dekoráció!”, „Milyen hangulatos a felfelé vezető út!”, „Milyen jó együtt lenni!”, „Milyen szép értékeink vannak, csak körbe kell néznünk!”.  A gyerkőcök élvezettel „gázoltak bele” az avarszőnyegbe, és vidáman kiáltottak fel, ha egy-egy makktermés a fejükre hullott.

A hegyre felérve egy rövid pihenőt iktattak be a nevelők az üdvözlő- és ismertető táblánál. Itt fotók készültek, és megismerkedtek a szőlőhegy történetével is. A séta egyenes terepen folytatódott tovább a nemrég felújított szószékig.

Ezen az állomáson tájékoztatót kaptak a kultikus hely szerepéről, felújításáról, és megcsodálták, hogy a közösségi összefogás csodákra képes. Ezt követően egy kedves szülő, Kozó Renáta és a tanítók jóvoltából megterült a szeretet asztala, melyről mindenki jóízűen falatozott. Hálásan köszönjük az anyuka finom házi sütijét és Czotterné Ili néni zamatos, muskotályos ízű szőlőadományát. A piknik után a gyerekek és pedagógusok imára kulcsolták kezüket, és közösen fohászkodtak az Úrhoz a Miatyánkot mondva a járvány mielőbbi megszűnéséért és a betegek gyógyulásáért.

Ezt követően utunk az épülő kilátóig vezetett, közben spontán nótakör alakult, és dalunk bezengte a szőlőhegyet. A kilátónál éppen ácsok dolgoztak, de így is sikerült megtudnunk néhány információt az építményről: 18,6 m magas lesz, daru helyezi végleges helyére a faszerkezetet, közösségi tér épül hozzá, szabadon látogatható lesz megfelelő időjárási feltételek közt. Többen meg is jegyezték: „Jöjjünk el újból, ha elkészül!”, „Elhozom ide a szüleimet is!”, „De szeretném majd megmászni és fentről megnézni a panorámát!”

A kilátó kordonon túli megszemlélése után hazafelé vettük az irányt. A dalárda szüreti és egyéb népi nótákkal szórakoztatta a csapatot és a szőlőhegyi gazdákat, elhangzott többek közt: „Érik a szőlő, hajlik a vessző”, „Ettem szőlőt, most érik”, „Csörötneki szőlőhegyen két szál vessző”, „Ha jó a kedved, üsd a tenyered!” stb. kezdetű dal.

Egy órakor érkeztünk vissza az iskolába és elégedetten állapítottuk meg: a háromórás, hat kilométeres hegyi túrával sokat tettünk az egészségünkért és testünk-lelkünk felfrissüléséért.

Egészségtúra programunk kiemelt célja volt, hogy felhívjuk a figyelmet az egészséges életmód és a rendszeres, életvitelszerű mozgásra, valamint a települési értékekre.