Mint ismeretes iskolánk 2020. szeptember 1. óta „Örökös Ökoiskola” címmel rendelkezik. Ez a rangos környezetvédelmi és fenntarthatósági díj többéves környezeti nevelési munkánk eredménye. Célunk, hogy hosszú távon birtokoljuk ezt a megkülönböztető minőségjegyet, és pozitív környezetvédelmi attitűdöt alakítsuk ki és mélyítsük el a szűkebb és tágabb környezetben egyaránt.
Szeptember első heteiben az ökoiskolai munkaközösség elkészítette éves munkatervét, és felújította a természetismereti bemutatóhelyek időjárás által megviselt tábláit. Az új vállalások közül jó ütemben halad a magaságyi növénytermesztési módszer bevezetése, három magaságyás a dolgozók és gyermekek kétkezi munkájának köszönhetően már készen áll. A tematikus túrák (gyógynövénygyűjtő, gombászó, épített örökség) sajnos a járvány miatt elővigyázatossági okokból nem indultak el. Reméljük, a második félévben erre is sor kerülhet. A diákönkormányzat eredményes papírgyűjtési akciót szervezett. Értékeltük az előző tanévben indított terem-szépségversenyt, és közzétettük a Zöld osztály elnevezésű közösségi versenyt azzal a céllal, hogy tanulóink vigyázzanak szűkebb környezetük, azaz a termük rendjére, tisztaságára.
Októberben, a Magyar Diáksport Napja keretében az alsó tagozatos gyerekek számára “Parasztolimpiai játékokat” rendeztünk. Az állatok világnapja alkalmából rajz- és fotópályázatot hirdettünk, hogy az ember és az állat közötti barátságot erősítsük, és felhívjuk a figyelmet az együttélés fontosságára. A legjobb alkotások készítői „állati” jutalmakban részesültek. Az idén is megszerveztük az ’56-os hősök emlékére az 1956 m-es gátfutást. A kijelölt futópálya a Rába folyó csörötneki árvízvédelmi védművén haladt keresztül. Minden alsós tanuló eredményesen teljesítette a távot.
Novemberben két osztályközösségünk és tanárunk is részt vett a Fenntarthatósági témahét keretében zajló kutatási programban, mely a fenntarthatóságról alkotott véleményt kívánta feltárni. Mit gondolnak róla, mit tesznek, mit tennének érte, a fenntarthatóság fogalomkörön belül hova helyezik a hangsúlyt, mi foglalkoztatja őket. Az egészségnevelési hónap alkalmából egészségtúrán vettek részt tanulóink a csörötneki szőlőhegyen, így népszerűsítettük az egészséges életmódot, a rendszeres testmozgást és a helyi értékeket.
Már a nyomdai előkészítés fázisában van az Örökségünk munkatankönyv, mely négy mikrotérség (Őrség, Vendvidék, Rába-völgye, Szentgotthárd) természeti, építészeti, kulturális, gasztronómiai stb. értékeit ismerteti. A könyv szerkesztésében a tagintézmény két pedagógusa aktív szerepet vállalt.
Az iskola honlapján és közösségi oldalán rendszeresen tájékoztattunk a jeles napokról és eseményekről.